Про компанію

Історія та діяльність ТОВ «Атраком» найтіснішим чином пов’язана з розвитком мережі волоконно-оптичних ліній зв’язку (ВОЛЗ) в Україні. Не випадково, сам факт заснування компанії відноситься до часу, коли у операторів мобільного зв’язку виникла нагальна потреба в будівництві власних магістральних транспортних мереж

Зібравши висококваліфіковану команду та вивчивши ситуацію, ТОВ «Атраком» виступило з рядом ініціатив, які дозволили помітно знизити вартість будівництва ВОЛЗ і, відповідно, прискорити термін їх окупності. Зокрема, компанія запропонувала об’єднати зусилля провідних операторів при будівництві оптичних мереж, а потім ділити ємність згідно з вкладеними коштами.

Такий підхід давав значну економію коштів при будівництві ВОЛЗ для кожного з учасників, і це стало вирішальним фактором під час участі ТОВ «Атраком» у великому тендері на будівництво ВОЛЗ, оголошеному в 2002 р. компанією «Київстар Дж.Ес.Ем.». Перемогою в цьому тендері і ознаменувалося народження компанії «Атраком», яка визначила своєю місією «Розвиток інформаційної інфраструктури України для наступних поколінь».

Час підтвердив обґрунтованість претензій компанії на лідерство. Формально датою народження ТОВ «Атраком» вважається 23 грудня 2002 р., а вже на сьогоднішній день в активі компанії більше 24 тис. км побудованих ВОЛЗ. Сьогодні волоконно-оптичні лінії зв’язку ТОВ «Атраком» покривають усі обласні та більшість районних центрів у всіх регіонах України. ВОЛЗ ТОВ «Атраком» мають виходи до зовнішніх кордонів України і можуть інтегруватися з ВОЛЗ операторів сусідніх держав: Польщі, Словаччини, Угорщини, Румунії, Молдови, Росії, Білорусі.

Особливістю мережі ВОЛЗ ТОВ «Атраком» є її прив’язка переважно до великих автомобільних шляхів, що є особливо цінним для операторів мобільного зв’язку (GSM, CDMA, 3G …), а також для операторів передачі даних (наприклад, WiMAX), яким необхідно рівномірне покриття великих площ України.

Діяльність ТОВ «Атраком» розвивається в тісній співпраці з провідними виробниками телекомунікаційного обладнання, надійними партнерами по реалізації проектів ВОЛЗ, а серед Замовників компанії – практично усі найбільші оператори зв’язку України.

Основними видами діяльності ТОВ «Атраком» є:

 • Будівництво та продаж ВОЛЗ
 • Продаж “темних” оптичних волокон
 • Технічне обслуговування та аварійне відновлення ВОЛЗ та РПН (регенераційних пунктів, що не обслуговуються)
 • Здача в оренду «темних» оптичних волокон
 • Будівництво, обслуговування, продаж та здача в оренду РПН
 • Виконання монтажних та вимірювальних робіт на ВОЛЗ Замовника за заявкою
 • Інвентаризація та паспортизація будь-яких розподільчих систем операторів
 • Забезпечення безперебійного електроживлення для розподільчих систем по території України
 • Виконання робіт з монтажу систем електрозабезпечення обладнання зв’язку

Висока кваліфікація команди ТОВ «Атраком» дозволяє забезпечувати якісне проектування, будівництво, експлуатацію та обслуговування ВОЛЗ у відповідності до вимог нормативних документів, задовольняючи потреби Замовників.

Професіоналізм компанії «Атраком» підтверджує ряд сертифікатів та ліцензій:

 1. Ліцензія на будівництво № 47-Л від 22 грудня 2015 р., видана державною архітектурно-будівельною інспекцією України, безстрокова.
 2. Дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки № 2321.16.32 від 31 серпня 2016 року. Дійсний до 30.08.2026 року.
«Компанія «Атраком»» на Вікіпедії
«Компанія «Атраком»» в соціальних мережах. Новини «Компанії «Атраком»»

Фінансова звітність 2019, примітки до фінансової звітності 2019звіт про внутрішнє управління 2019звіт незалежного аудитора 2019
Фінансова звітність 2020, пояснення до фінансової звітності 2020звіт про внутрішнє управління 2020звіт незалежного аудитора 2020
Звіт про внутрішнє управління 2021звіт незалежного аудитора 2021, пояснення до фінансової звітності 2021
Звіт незалежного аудитора 2022
Результати реалізації проекту (програми) № 4464 “Кібербезпека критично важливої інфрастуктури України”

Контакти: info@atracom.com.ua